درمان سرطان معده

درمان سرطان معده

آیا سرطان معده قابل درمان است؟

چگونه با سرطان معده مبارزه کنیم؟

راههای درمان سرطان معده کدام است؟

شیمی درمانی نیز برای درمان سرطان معده موثر است؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون درمان سرطان معده گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

یکی از شایع ترین و کشنده ترین بیماری ها، سرطان معده می باشد که این سرطان زمانی رخ می دهد که سلول های بیمار و ناسالم در پوشش داخلی معده ظاهر می شوند. از نشانه های بارز آن سوزش معده و استفراغ  همراه با زردی پوست می باشد که به علت عفونت توسط باکتری هلیکوباکترپیلوری ایجاد می شود.

درمان-سرطان-معده

اخیرا محققان و پزشکان سرطان شناس توانسته اند که با کمک آندوسکوپیک اقدامات لازم را برای مهار کردن سرطان معده اعمال نمایند.

شایان ذکر است که بگوییم اگر بیماربا مشاهده ی هر گونه علائم و یا نشانه ای فورا به انکولوژیست حاذق مراجعه نماید، شانس بهبودی او تا ۹۰ و حتی ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کند و می تواند به زندگی خود ادامه دهد، زیرا که تشخیص زودهنگام بسیار در درمان حائز اهمیت می باشد. پزشک با بررسی توده و توموربدخیم ایجاد شده در معده با کمک آندوسکوپیک می توان زخم را درمان کند و از انتشار آن به دیگر قسمت های بدن اجتناب نماید.

چون این سرطان به شیوه زندگی و نوع تغذیه بستگی دارد در نتیجه ژنتیکی و وراثتی نمی باشد و افرادی که در خانواده این بیماری را دارند، نباید نگران شوند.

انواع درمان سرطان معده عبارتند از:

  • گاستروکتومی یا معده برداری
  • جراحی با اندوسکوپی
  • شیمی درمانی
  • رادیوتراپی

تاکید پزشک سرطان شناس براین است که شیمی درمانی بسیار تغییر کرده است در نتیجه عوارض کمتری را برای بیمار در پی خواهد داشت و بیمار از این روش می تواند ۶۰ درصد به درمان پاسخ مثبت دهد.

عدم تشخیص و درمان سرطان معده

اگر این بیماری به موقع تشخیص داده نشود شانس بهبودی را کاهش می دهد و باعث درگیر کردن بافت های مجاور می شود و درمان را ضعیف می نماید، زیرا انکولوژیست با استفاده از آندوسکوپیک بلافاصله نوع سرطان را تشخیص می دهد. البته بهترین روش اسکرینینگ است.

بیمار نیز درپروسه تشخیص سرطان  و حتی درمان آن باید تمام همکاری های لازم را مرقوم نماید و از مصرف برخی مواد غذایی، تنقلات و مواد خورکی شور جلوگیری به عمل آورد در این راستا باید از مصرف مواد غذایی دودی، مواد نگهدارنده، حاضری و یا باقی مانده غذاها در یخچال اجتناب کند تا سرطان را خنثی کند و همچنین کمک کند تا بعدها نیز این سرطان عود ننماید.

چکیده مطلب

جراحی با آندروسکوپیک هیچ گونه عوارض جانبی را به همراه ندارد، زیرا که جراح با این روش اقدام به برداشت قسمت های آسیب دیده معده می نماید. در برخی کشورها آزمایشات و تست هایی از بیماردر شروع این بیماری می گیرند تا درمان قطعی را در زمان آغازین انجام دهند و این بیماری را ریشه کن کنند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ای سرطان و درمان سرطان ها بهتر است به یک انکولوژیست باتجربه و حاذق مراجعه شود که ما در اینجا دکتر علیرضا احمدی را معرفی می نماییم. شماره مطب: ۷۱۰۶۲۵۰۰

باتشکر سایت دکتر علیرضا احمدی فوق تخصص سرطان و انکولوژیست

برخی مقالات مرتبط

سرطان غدد لنفاوی

سرطان خون

سرطان پستان

سرطان گوارش

و…

پاسخ

نوزده − ده =