درمان سرطان سینه در آقایان

درمان سرطان سینه در آقایان

آیا برای درمان سرطان سینه حتما باید شیمی درمانی کرد؟
جدیدترین روش درمان سرطان سینه در آقایان کدام روش است؟
آیا می توان سرطان سینه را بدون ماستکتومی درمان کرد؟
در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون سرطان پستان و روش های درمان سرطان سینه در آقایان گردآوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.
سرطان سینه یک بیماری شایع در زنان است که وقوع آن در مردان کمتراست، اما این بدان نمی باشد که مردان به این سرطان مبتلا نمی شوند. علائم و نشانه های سرطان سینه در آقایان و خانم ها به یک سان می باشد.
شایان ذکر است که بگوییم چون آقایان در انجام ماموگرافی و بررسی سینه خود اهمال می ورزند در نتیجه از داشتن این سرطان در سینه ی خود بی اطلاع هستند.

درمان سرطان سینه در آقایان

برخی علائم سرطان سینه در مردان عبارتند از:

• داشتن توده بدون هیچ درد و ناراحتی
• معکوس شدن نوک پستان (تورفتگی نوک سینه)
• خارج شدن ترشحات از نوک سینه
• درد و ناراحتی در نوک سینه
• پوسته پوسته شدن نوک سینه یا قرمز و متورم شدن آن
• اختلال و ناهنجاری در سینه
باید بگوییم که اگر سرطان سینه در بیماری پیشرفته باشد باعث بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل شده و درد و ناراحتی را ایجاد می کند، اما اگرسینه به طور غیرطبیعی و ناگهانی بزرگ شود، نشان دهنده ی سرطان سینه نمی باشد و ممکن است که بیمار به علت استفاده از داروهای خاصی یا افزایش وزن در او رخ داده باشد که جای نگرانی ندارد و می تواند با ساکشن چربی های زائد را خارج نماید.

انواع درمان سرطان سینه در آقایان

هورمون درمان درمانی در سرطان پستان: گاهی پزشک برای کنترل هورمون استروژن از برخی داروهای هورمونی در زیر بغل استفاده می نمایند تا از گسترش و منتشر شدن آن جلوگیری به عمل آورند.
جراحی: اغلب انکولوژیست ها بعد از دادن مشاوره های لازم جراحی را به عنوان گزینه اولیه انتخاب می کنند. اگر درمان برای مردان باشد از روش ماستکتومی رادیکال جهت اصلاح ضایعه استفاده می نمایند. در این روش فوق تخصص سرطان شناسی کل سینه را همراه با غدد لنفاوی زیر بغل حذف خواهد کرد.
شیمی درمانی یا پرتودرمانی: در صورتی که هورمون درمانی موثر واقع نشده باشد، پزشک بعد از گزینه جراحی از شیمی درمانی برای خنثی نمودن تومور و یا توده ی ایجاد شده در سینه استفاده می کند. شیمی درمانی برای جلوگیری از بازگشت و کاهش سرطان بسیار مفید است.
مصرف قرص ها و داروها: استفاده از برخی داروها به منظور مهار کردن هورمون استروژن به بیمار تجویز می شود، که باید طبق دستورالعمل پزشک مصرف شود.

چکیده مطلب

آقایان مجاری سینه آنان نسبت به خانم ها دیرتر رشد می کند و همچنین سطح هورمون استروژن کمتری دریافت می نمایند در نتیجه احتمال ابتلا مردان به سرطان سینه بسیار نادر می باشد. اما سرطان پستان در آقایان مانند خانم ها خطرناک می باشد و می توانند در سایر بخش های بدن گسترش پیدا کند.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ای سرطان و درمان سرطان ها بهتر است به یک انکولوژیست باتجربه و حاذق مراجعه شود که ما در اینجا دکتر علیرضا احمدی را معرفی می نماییم. شماره مطب: ۷۱۰۶۲۵۰۰

باتشکر سایت دکتر علیرضا احمدی فوق تخصص سرطان و انکولوژیست

برخی مقالات مرتبط

سرطان غدد لنفاوی

سرطان خون

سرطان پستان

سرطان گوارش

و…

پاسخ

یک × پنج =